Zazwyczaj przy urządzaniu domu staramy się unikać zestawiania dużych płaszczyzn w kolorach podstawowych, obawiając się, że efekt będzie przypominał atmosferę najbliższego przedszkola. Jeśli jednak mamy do dyspozycji duże pomieszczenie i nie boimy się odrobiny ekstrawagancji – warto zainspirować się artystyczną działalnością Pieta Mondriana.

Był on bohaterem rewolucji Sztuki Nowoczesnej. Tworzył, dziś już kultowe, abstrakcyjne obrazy, wykorzystując w nich kształty geometryczne i paletę intensywnych, nasyconych kolorów: czerwony, żółty i niebieski.

Inspirując się pracami Mondriana stworzyć można coś niesamowitego.

Kluczem jest pozwolenie grania kolorom podstawowym roli akcentu. Pokój pomalowany w całości na intensywną czerwień prawdopodobnie, wcześniej czy później, przyprawiłby o ból głowy. Jedna ściana z kolorowymi geometrycznymi elementami daje uczucie świeżości i nowoczesności. Sama w sobie sprawia wrażenie dzieła sztuki, stanowi punkt centralny, na którym skupia się uwaga wchodzącego. Zestawienie intensywnych barw poprawia humor, nie męczy oczu i … działa.